Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Areál pevných kontrol vás vrátí do kondice, přijďte si k nám zaběhat

Areál pevných kontrol vás vrátí do kondice, přijďte si k nám zaběhat

Sportujete rádi a navíc v přírodě? Baví vás objevovat neznámá místa? Proč nespojit vše dohromady! Areál pevných kontrol orientačního běhu je tu pro vás! Stáhněte si mapu na našich stránkách a můžete vyrazit. Čeká vás 10 kontrol po areálu parku na Kačině. Můžete běžet, jít se projít, jet na kole, jít s malým dítětem a kočárkem, nebo prarodiči – orientační běh je tu pro všechny. Trasu mezi stanovišti si volíte vy. Je to zábava, která stojí za vyzkoušení.

Co to je areál pevných kontrol?

Areál pevných kontrol (APK) je trvalá orientační trasa s pevnými kontrolami v lese, parku, městě i na horách. Areál je určen pro zájemce každého věku, kteří si chtějí vyzkoušet práci s mapou a poznat do hloubky přírodu kolem sebe. Hledání kontrol je velmi zábavné a potěší hlavně děti, protože jim připomíná hledání pokladu. APK se snaží přiblížit veřejnosti sportovní odvětví orientační běh, ale pro první seznámení s mapou není rozhodně nutné běhat. Trasu si můžete projít s rodinou nebo přáteli a jednoduše si procházku s mapou užít.

Náš areál pevných kontrol je umístěný v zámeckém parku Kačina. Jednotlivé kontroly jsou roztroušeny po všech koutech parku, i na méně známých místech. Volba mezi jednotlivými kontrolami je čistě na vás. Odhadovaná délka je 3 km. Jestli projdete vše, nebo jen něco, je jen na vás.

Kde si můžete vyzvednout mapu?

Během běžné otevírací doby muzea si mapu zdarma vyzvedněte na pokladně zámku. V ostatních případech si mapu stáhněte zde nebo níže na této stránce. Až trať absolvujete, vraťte se zpět na pokladnu. Je pro vás připravena malá odměna.

Ke stažení: mapa – areál pevných kontrol NZM Kačina