Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Akční Den bezpečnosti

Akční Den bezpečnosti

Ve čtvrtek 26. dubna od 9 do 13 hodin můžete v čáslavském muzeu zemědělské techniky navštívit už čtvrtý ročník Dne bezpečnosti, který je určen žákům základních škol i široké veřejnosti. Akční program s praktickými ukázkami má za cíl prohloubit povědomí dětí o činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému a připomenout zásady poskytování první pomoci při ohrožení života.

Hasiči, zdravotníci i policisté

Zdravotní záchranáři ukáží, jak správně poskytnout první pomoc při utonutí, hasiči zase hašení hořících kapalin a slaňování. Svou práci ale předvedou všechny složky místního IZS -  Policie České republiky, Městská Policie Čáslav, Hasičský záchranný sbor Kutná Hora a Čáslav, Nadační fond Kryštůfek záchranář a Český červený kříž, oblastní spolek Kutná Hora. Nově se v letošním roce představí se svou ukázkou i místní Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav. 

Program na hlavní předváděcí ploše:

9:00 zahájení akce zástupcem města Čáslav

9:10–12:30 ukázky práce vybraných složek Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru, SOŠ a SOU dopravní Čáslav, Kryštůfka záchranáře, Českého červeného kříže a Záchranné služby

průběžně:  jednotlivá stanoviště umístěná po obvodu plochy – BESIP, složky Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor Kutná Hora a Čáslav, Nadační fond Kryštůfek, Český červený kříž, Městská policie Čáslav, SOŠ a SOU dopravní)

prohlídka přistavené techniky s komentářem
výstavní haly s historickými exponáty a výstava fotografií 100 let Národního zemědělského muzea

 

Volně přístupné budou vybrané expoziční haly muzea, kde si budou moci prohlédnout výstavu historických exponátů zemědělské techniky i novou výstavu 100 let ve sbírkách Národního zemědělského muzea s podtitulem Lidé a stroje, která je přístupná v hlavní hale.

Den bezpečnosti se koná za finanční podpory města Čáslav, vstup na akci je zdarma.

Těšíme se na vás!