Příběh zemědělství – Praha

Adventní dílny a Mikuláš na dvorku

Adventní dílny a Mikuláš na dvorku

Navštivte Adventní dílny a Mikuláše v Národním zemědělském muzeu Praha!

Přijďte se naladit na nadcházející adventní svátky do Národního zemědělského muzea. V sobotu 2. prosince 2017 zde budou probíhat adventní dílny, v úterý 5. prosince pak dětem přinese svatý Mikuláš nejen nadílku, ale i divadelní představení.

Adventní dílny

Národní zemědělské muzeum pořádá Adventní dílny pro rodiče i děti v sobotu 2. prosince od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou věnovat pečení a zdobení perníčků a bezlepkového cukroví s lektorkou, výrobě adventních věnců, vyřezávání zvířátek do betlémů a dalším svátečním přípravám. To vše v pravé předvánoční atmosféře – za doprovodu koled, vůně pečeného cukroví, s nazdobeným vánočním stromem a vystaveným betlémem.

> fotogalerie

Mikuláš v muzeu

Všechny děti a rodiče zveme 5. prosince 2017 v 11, 14 a 16 hodin na mikulášskou nadílku. Divadlo KVELB přijede s představením Andělé. Vystupují v něm andělé na chůdách s velkými křídly, kteří táhnou obrovské sáně a za zvuků rolniček zpívají a zvěstují lidem poselství. Ve křehkém andělském „zjevení“ se spojují prvky pouličního, jarmarečního a loutkového divadla, je v něm ale i dávka černého humoru, lehkosti a nadhledu kočovných kumštýřů. Součástí je také mikulášská nadílka pro děti. Všechno probíhá venku, na dvoře Národního zemědělského muzea, proto návštěvníkům doporučujeme teple se obléct.

> fotogalerie

 

V prosinci se u nás v muzeu urodilo mnoho akcí, v Praze i na dalších našich pobočkách. Všechny je najdete v kalendáři akcí.

 

A pokud byste se k nám chystali o vánočních prázdninách, podívejte se, jak bude otevřeno.

> Vánoční otevírací doba (Národní zemědělské muzeum Praha)