Národní zemědělské muzeum

5. a 6. července vstup zdarma v Praze, Čáslavi, na Kačině i ve Valticích

5. a 6. července vstup zdarma v Praze, Čáslavi, na Kačině i ve Valticích

O všech státních svátcích, tedy i 5. července, kdy si připomínáme Cyrila a Metoděje, a 6. července, který odkazuje k upálení mistra Jana Husa, je vstup do Národního zemědělského muzea zdarma.

Své brány vám zdarma otevře nejen pražská budova, kde se můžete mimo jiné pokochat vyhlídkou na Prahu nebo si prohlédnout nedávno otevřenou výstavu Lesníkův rok, ale i pobočky muzea v Čáslavi, na Kačině nebo ve Valticích.

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi je oblíbeným výletním cílem milovníků historické zemědělské techniky, letos si navíc můžete prohlédnout výstavu historických fotografií.

Muzeum českého venkova na zámku Kačina nabízí interiéry překrásného empírového zámku, rozsáhlý anglický park, mnoho akcí, divadelních představení a kostýmovaných prohlídek. Najdete tu i několik výstav se zemědělskou tematikou, mimo jiné i Tváře zemědělství, kde se dozvíte více o tom, jak husité užívali upravené zemědělské náčiní jako neobvyklé zbraně. 

Ve valtickém muzeu vinařství, zahradnictví a krajiny probíhá rekonstrukce, a tak je veřejnosti přístupná pouze expozice Krajina Lednicko-valtického areálu, v níž se malí i velcí návštěvníci dozvědí leccos nového o přírodě této unikátní lokality.

Těšíme se na vás!

 

> Otevírací doba Národního zemědělského muzea