Národní zemědělské muzeum

28. říjen: v Praze zavřeno, na Kačině, v Čáslavi a ve Valticích vstup zdarma

28. říjen: v Praze zavřeno, na Kačině, v Čáslavi a ve Valticích vstup zdarma

Den vzniku samostatného československého státu letos vychází na pondělí, kdy zůstává naše pražské muzeum vždy zavřené, nicméně na mimopražských pobočkách bude otevřeno. V Čáslavi, na Kačině a ve Valticích budete mít navíc vstup zdarma.

 

Národní zemědělské muzeum Praha

 zavřeno

 

Čáslav – muzeum zemědělské techniky

V Čáslavi bude v pondělí 28. října výjimečně otevřeno a je to zároveň poslední možnost muzeum letos navštívit. Na milovníky historické techniky tu čeká nejen expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům!, ale i zpřístupněné depozitáře, kde si lze prohlédnout české i zahraniční traktory, kombajny, mlátičky a řadu další historické zemědělské techniky.

 otevřeno 9–17 h   vstup zdarma

 

zámek Kačina – muzeum českého venkova

Kačina nabízí interiéry překrásného empírového zámku, rozsáhlý anglický park v podzimním hávu i řadu výstav na témata související se zemědělstvím. 

 otevřeno 9–17 h   vstup zdarma na všechny okruhy

 

lovecký zámek Ohrada – muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Muzeum na zámku Ohrada je otevřené každý den až do konce října, navštívit je tedy můžete i v pondělí 28. října. Díky společné vstupence se sousední zoo můžete strávit na Ohradě u Hluboké nad Vltavou krásné rodinné odpoledne. Vaší pozornosti doporučujeme i výstavu Lýkožrout smrkový – pohroma lesa.

 otevřeno 9–16.30 h   společná vstupenka se sousední zoo (> ceník vstupného)

 

Valtice – muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

Valtické muzeum prošlo nedávno rozsáhlou rekonstrukcí a nové expozice určitě stojí za návštěvu! 

 otevřeno 9–17 h   vstup zdarma

 

Expozice pivovarnictví Znojmo

Káď, do níž lze vstoupit, s videosekvencí o historii pivovaru, ve kterém expozice sídlí. Komentované prohlídky. A pro děti dětský koutek, kde si mohou zasoutěžit s pivní kvasinkou. Dospělí návštěvníci ocení bonusy na exkurzi do současného pivovaru a jeho pivo. Expozice pivovarnictví ve Znojmě je otevřena celoročně, každý den v týdnu.

 otevřeno 9.30–17.30 h   běžné vstupné

 

Těšíme se na vás!

 

Otevírací doba Národního zemědělského muzea

Fotoalbum