Příběh zemědělství – Praha

Výstava Modulové kolejiště přesunuta

Termín konání: 24. 3. 2020 – 29. 3. 2020

Výstava Modulové kolejiště přesunuta

V souvislosti s nařízením vlády o zrušení všech veřejných aktivit a akcí nad 30 osob je Národní zemědělské muzeum od čtvrtka 12. března do odvolání pro veřejnost uzavřeno, proto je výstava Modulové kolejiště přesunuta na jaro 2021. Děkujeme za pochopení.

Klub železničních modelářů z Prahy 7 – Bubny ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem připravil pro návštěvníky výstavu modulového kolejiště ve velikosti H0. 

Na letošní výstavě bude představeno nové nádraží, jehož model je realizován podle skutečné železniční stanice Praha-Libeň dolní nádraží. Na kolejišti je umístěno mnoho různých vlakových souprav, které budou střídavě v provozu a v průběhu výstavy budou postupně obměňovány. Návštěvníkům výstavy se představí zejména modely vozidel bývalých ČSD z období od vzniku Československa až do roku 1992 i modely ČD z pozdějšího období.

K vidění budou typické československé i české vlakové soupravy od lokálky přes rychlík až po těžký nákladní vlak. Provoz bude zajišťován převážně modely parních a motorových lokomotiv a modely motorových vozů a jednotek. Obměna vlakových souprav bude probíhat podle železničně modelářských epoch.

Tratě včetně železničních stanic jsou vybaveny zjednodušeným zabezpečovacím zařízením, funkční návěstní soustavou a provoz je obdobně jako na skutečné železnici řízen výpravčími.

Kromě železničních modelů budou na modelovém kolejišti k vidění i modely automobilů a zejména modely zemědělské a lesní techniky v měřítku 1:87.

Fotoalbum