Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Vinobraní v muzeu – ZRUŠENO

Termín konání: 3. 10. 2020

Vinobraní v muzeu 2020

Vzhledem k tomu, že Valtické vinobraní bylo pro rok 2020 zrušeno, neproběhne tentokrát ani Vinobraní v muzeu. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Ochutnávka druhů révy vinné, dílny pro děti a prohlídka expozic Národního zemědělského muzea Valtice. To vše přinese Vinobraní v muzeu v sobotu 3. října od 9 do 17.30 hodin.

Valtická pobočka Národního zemědělského muzea oslaví příchod budoucího vína Vinobraním v muzeu. Jako každoročně je Vinobraní v muzeu součástí Valtického vinobraní, které pořádá město Valtice.

Akci v muzeu doplní zábavné aktivity pro děti a nebude chybět ani tvořivá dílna. Malí návštěvníci si tak mohou z Vinobraní v muzeu odnést malou vzpomínku.

Vstupenka na Valtické vinobraní je v tento den zároveň vstupenkou do muzea. Muzeum je možné navštívit od 9 do 17.30 hodin.

Fanoušky vína srdečně zveme i k prohlídce loni otevřené Národní expozice vinařství, jedné ze tří expozic nově vybudovaných během rozsáhlé rekonstrukce muzea. Expozice je rozdělena do čtyř částí, které jsou věnovány historii vinařství, vinohradnictví, sklepnímu hospodářství a degustaci vína. 

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a ve spolupráci s městem Valtice.