Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Pohádka Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Termín konání: 30. 6. 2021

Pohádka Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Představení hudební pohádky je určeno dětem 1. stupně základních škol, je přijatelné i pro školy mateřské. Pohádka je hrána dvěma herci a je proložena písničkami, které si děti s Lesíčkem mohou zazpívat. V průběhu představení se počítá s účastí dětí na vývoji představení, s interakcí.

 

Lesík, tedy lesní mužíček s čepicí ze šišky se stará o svůj Český les. Jeho maminka Příroda a táta Les jej vychovali k šetrnému spolužití s jeho nejbližším prostředím a to samé Lesík očekává od dětí. Lesní včelky však z Českého lesa chtějí uletět pryč, protože je s lesem nešetrně nakládáno. Nakonec vše dobře dopadne. Včelky zůstanou doma, protože Lesík vše napraví společně s dětmi. Nedovolíme ani zbytečně kácet, ani nebudeme zakládat nesmyslné skládky. Obaly nepůjdou do koše, ale roztřídíme je podle materiálů, z nichž byly vyrobeny. Vysvětlíme si také, proč to děláme a co se z natříděného odpadu dá recyklací zpět vyrobit a získat. 

Environmentálně orientovaná představení vzniklo ve spolupráci s EKOKOM a.s..

Představení probíhají 30.6. a 1. 7. 2021

Začátek představení v 11:00 a 13:00 hod.

Vstupné: základní – 150,- Kč; snížené (děti od 6 let, studenti, senioři) – 100,- Kč; děti do 6 let – 50,- Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let) – 350,- Kč

Vstupné lze zakoupit na pokladně zámku v den představení.

Kontakt: tel.: 602 187 700,  e-mail: nzm.kacina@nzm.cz

Produkce: Karlovarské hudební divadlo, Divadlo Dětí Karlovy Vary


Kačina - Lesíček