Příběh zemědělství – Praha

Na kole dětem

Termín konání: 7.6.2018, 10:30

Na kole dětem

IX. ročník charitativní veřejné cyklotour na podporu onkologicky nemocných dětí.

Stejně jako v loňském roce i letos se stane Národní zemědělské muzeum na pražské Letné jednou ze zastávek IX. ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem – sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí.
Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem se u nás zastaví v rámci 8. etapy cyklotour na trase do Rokycan cca od 10:30 do 11:00 hodin.

Mezi desítkami cyklistů podpořili akci v roce 2017 také Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. či Mgr. Jan Čižinský, starosta MČ Praha 7, kterého si na "sedmičce" bez kola ani neumíme představit.

Nejedná se o závod, jde o dobročinnou jízdu, která má pomoci – a to je důvod, proč se k podpoře charitativní akce přidala i naše instituce.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracuji při dětských onkologických klinikách.

Více o cyklotour Na kole dětem