Příběh zemědělství – Praha

Myslivecký den

Termín konání: 22. 10. 2022, 10:00–17:00

Myslivecký den

Sokolníci, lovečtí psi, trubači, lesní a myslivecká pedagogika, laserová lukostřelba, dětská myslivecká stezka i výtvarné dílny, k tomu zvěřinová show Pavla a Jaroslava Sapíkových, street foodové delikatesy v podání kuchařských kouzelníků ze ZE MĚ projektu či zvěřinové degustace a kuchařské workshopy Asociace kuchařů a cukrářů – to všechno můžete zažít a ochutnat 22.října od 10 do 17 hodin na Mysliveckém dnu v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné.

Těšte se na ukázky sokolnického umění, práci psovodů i vábení lesní zvěře. Pro děti je připravna laserová lukostřelba či myslivecká stezka, kterou připravují oblastní myslivecké spolky společně s Dámami české myslivosti. K dispozici pro děti i rodiče budou výtvarné dílničky, kde si mohou vyzkoušet oblíbené vypalování obrázků do dřeva či vytvořit tašku s mysliveckámi a lesními motivy. K poslechu budou troubit a vyhrávat Pražský trubačský sbor i tradiční myslivecká muzika v podání kapely Atlas

Co by byl Myslivecký den bez zvěřiny? Na letošním ročníku se potkáte s téměř legendárními street foodovými kuchaři ZE MĚ projektu, můžete ochutnat z nabídky zvěřinových degustací nebo se přihlásit na kuchařský zvěřinový workshop, který pro děti i dospělé připravila Asociace kuchařů a cukrárů. V pravé poledne zahájená kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových vás provede základy zvěřinové gastronomie, kterou bude slovem doprovázet Petr Koutecký, prohlížitel zvěřiny. Chybět nebude Svatohubertské pivo a Jankova (myslivecká) limonáda. Programem celý den provází Jiří Kasina, šéfredaktor časopisu Myslivost.

Protože příští rok slaví 100 let existence Českomoravská myslivecká jednota, nenechte si ujít výstavu, kterou k tomuto jubileu připravila ČMMJ v prostorách NZM. Výstava, jenž se pro veřejnost slavnostně otevře v 11 hodin, bude do příštího roku tematicky doplňovat již existující stálou expozici Myslivosti a výstavu Lesy pro budoucnost Lesů České republiky.

Sobotnímu Mysliveckému dni předchází čtvrteční a páteční program pro základní školy věnovaný lesní a myslivecké pedagogice. Pro děti je připravena zábavná přednáška o myslivosti, kde se děti dozvědí množství zajímavostí ze života myslivců a lesní zvěře, vyzkouší si vábení, naučí se, jak se chovat ke psům nebo se seznámí s dravými ptáky. Program je určen zejména dětem ze základních škol (první i druhý stupeň).

 Vstupné na akci je 100 Kč/ osoba, děti od 3 let, senioři nad 70 let, studenti 50 Kč/ osoba. Vstupné na lektorské programy ve dnech 20. a 21. 10. je zdarma.  

Akci pořádá Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost. Na programu se podílejí Okresní myslivecké spolky a Dámy české myslivosti za finanční podpory Lesů České republiky a Ministerstva zemědělství. Akce probíhá pod záštitou starosty městské č. Prahy 7 Jana Čižinského. 

Program Mysliveckého dne

9:30–10:00  Slavnostní troubení (hlavní vchod)

10:00–10:20  Zahájení Mysliveckého dne – Pražský trubačský sbor, zvyky a tradice, průvod honem (Selský dvorek / pódium)

10:20–10:30  Sokolnictví (Selský dvorek / pódium)

10:30–11:00  Sokolnické ukázky (louka před hlavním vchodem)

10:45–10:55  Úvod ke 100 letům Českomoravské myslivecké jednoty a pozvání na výstavu

11:00–11:30  Slavnostní otevření výstavy 100 let ČMMJ (NZM, 1. foyer)

11:00–11:30  Kynologové (Selský dvorek / pódium)

11:30–12:00  Vábiči (Selský dvorek / pódium)

12:00–13:00  Kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových / Zvěřiny se bát nemusíte s Petrem Kouteckým, prohlížitelem (Selský dvorek / pódium)

13:00–13:30  Pražský trubačský sbor (střecha)

13:30–13:50  Představení mysliveckých sdružení a klubů (Selský dvorek / pódium)

13:50–14:00  Sokolníci (Selský dvorek / pódium)

14:00–14:30  Sokolnické ukázky (louka před hlavním vchodem)

15:00–15:30   Vábiči (Selský dvorek / pódium)

15:30–17:00  Kapela Atlas a další program (Selský dvorek / pódium)

 

Zvěřina a občerstvení

ZE MĚ projekt – zvěřina ve streetfood stylu

Zvěřinové degustace Asociace kuchařů a cukrářů (do vyčerpání zásob)

Kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových / Zvěřiny se bát nemusíte s Petrem Kouteckým (12:00–13:00)

Kuchařské workshopy v gastrostudiu (od 11:30 pro děti a 13:30 pro dospělé) – registrujte se předem zde

Svatohubertské pivo a Jankova limonáda, zvěřinové delikatesy a další

 

Zážitky po celý den

Dětská myslivecká stezka s odměnou na konci (Myslivost, OMS, Dámy české myslivosti, Mladí myslivci ČMMJ)

Dětské výtvarné dílny (vypalování do dřeva, potisky na textil, výroba z lesních materiálů)

Lovecká lukostřelba (Klub lovecké lukostřelby – laser)

Ukázky uměleckého rytectví, prodej mysliveckých potřeb a publikací

Sbírkové předměty z NZM Ohrada, dětský fotokoutek

 

Myslivecký den program

Myslivecký den